Profesionálne

Čistenie klimatizácie
a bezplatná dezinfekcia ozónom

Profesionálny servis čistenia klimatizácie vrátane dezinfekcie ozónom. Objednajte sa ešte dnes, alebo si dohodnite termín v našom autoservise. Ak máte záujem o vytvorenie cenovej ponuky, pokojne nám napíšte alebo zavolajte. 

Nechajte si vyčistiť klimatizáciu v All Public Service

Nie je nič príjemnejšie, ako správne fungujúca čistá klimatizácia. Kľúčová je predovšetkým údržba a najdôležitejší aspekt je pravidelné čistenie klimatizácie. Klimatizácia vášho vozidla musí byť čistá, aby bola v dobrom prevádzkovom stave a mohla naďalej plniť svoju funkciu.

Servis a plnenie klimatizácie

Všetko vo vašom vozidle, vrátane klimatizácie, potrebuje pravidelnú údržbu. Po niekoľkých mesiacoch alebo možno roku ste mohli mať pocit, že klimatizácia v aute už nie je taká efektívna ako kedysi. Nastal čas na servis možné plnenie klimatizácie. Servis klimatizácie pomáha udržiavať systém efektívne fungujúci po celý rok a v skutočnosti vám môže pomôcť ušetriť peniaze za palivo a opravy.

Získajte cenovú ponuku

5 znakov, že klimatizácia potrebuje servis

01
Vzduch nie je studený
02
Nepríjemný zápach
03
Vydáva chrastivý zvuk
04
Slabý alebo žiadny vzduch
05
Kondenzácia
čistenie klimatizacie

Ako na čistenie a plnenie klimatizácie?

Čistenie klimatizácie by malo byť hlavne pravidelné.Svoj klimatizačný systém by ste mali mať ozónovaný najmenej raz ročne. Okrem toho by ste si mali nechať vymeniť kabínový filter, ktorý čistí vzduch skôr, ako sa dostane do auta.
Ozónovanie a výmena kabínových filtrov zabraňujú vývoju alergénov, mikroorganizmov a baktérií vo vzduchu. Ak žijete vo veľkom alebo rušnom meste, mali by ste klimatizáciu čistiť častejšie.

Prečo čistiť klimatizáciu ozónom

Ozón je na dezinfekciu účinnejší ako chlór
Zdravotne nezávadná dezinfekcia bez chemikálií
Dôkladná dezinfekcia, keďže molekuly ozónu sú malé
Dezinfekcia ničí plesne, baktérie, vírusy a spóry
Odstránenie zápachu v aute

Ako postupujeme pri plnení klimatizácie

Plnenie klimatizácie môže vykonávať len odborne spôsobilá osoba, ktorá má príslušné oprávnenie. V starších typoch áut cca do roku 2015 – 2016 využívame plyn R134a. V novších vozidlách typ chladiva R1234yf. Objem chladiva závisí od veľkosti systému, ktorý je inštalovaný vo vozidle. Približne 500 – 700g. Na plnenie klimatizácie používame špeciálne zariadenie, ktoré dokáže otestovať a naplniť presné množstvo chladiva a oleja.

Prenechajte plnenie klimatizácie profesionálom. V All Public Service sa o vaše auto dokonale postaráme. Čistenie klimatizácie vášho auta je pre nás maličkosť. 

plnenie klimatizácie

Naše tipy, ako skontrolovať klimatizáciu doma

Uistite sa, že kúrenie a klimatizácia vášho vozidla fungujú správne. Nechajte ho chvíľu pôsobiť v každom z jeho prevádzkových režimov a skontrolujte, či prúdenie vzduchu prúdi zo všetkých vhodných vetracích otvorov. Ak klimatizácii trvá príliš dlho chladenie vnútorných priestorov vozidla alebo ak sa vzduch nikdy dostatočne neochladí, je potrebné pravdepodobne skontrolovať systém.

Užite si bezstarostné leto a zabezpečte si servis klimatizácie včas. V All Public Service sa o vás postaráme.

Ako funguje klimatizácia

Klimatizácia v aute sa skladá z 5 hlavných komponentov, ktoré sú zodpovedné za ochladenie auta v lete a jeho zahriatie počas zimy. Tieto komponenty sú:

Získajte cenovú ponuku

Kompresor

Bude komprimovať chladiaci plyn, ktorý sa bežne nazýva Freon. Keď sa kinetická energia plynu zvyšuje v dôsledku kompresie, stáva sa horúci.

Kondenzátor

Horúci a stlačený plyn sa potom vedie cez sériu špirál, ktoré využívajú vzduch zvonku na ochladenie plynu. To zase povedie ku kondenzácii plynu na studenú kvapalinu. K dispozícii sú dva typy kondenzátorov.

Sušička alebo akumulátor

 Základnou úlohou je vysušiť vzduch. 

Clona alebo expanzný ventil

Tento ventil poskytuje odolnosť voči prietoku chladiva. To spôsobí, že sa chladivo zmení z vysokotlakej kvapaliny na nízkotlakovú paru predtým, ako vstúpi do výparníka.

Výparník

Nízkotlaková para chladiva preteká výparníkom, kde motor dúchadla tlačí vzduch cez studené rúrky výparníka a odosiela ochladený vzduch do interiéru auta.

Klimatizácia vozidla by mala byť pravidelne servisovaná a vy by ste nemali riskovať. je dôležitou súčasťou vášho vozidla. Prežite horúce leto a nie horúce chvíle vo vašom aute.

Kontaktujte nás! Zavolajte nám a my vám pripravíme cenovú ponuku pre čistenie klimatizácie.
REZERVUJTE SA
error: Content is protected !!

Napíšte nám

All Public Service s.r.o.
Zlievarenská 1/227, 949 01 Nitra
Slovenská republika

Ospravedlňujeme sa, náš autoservis je momentálne zatvorený a nepríjmame žiadne vozidlá na opravu.

Ďakujeme za pochopenie
Tím All Public Service